Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
TERMIN WYGASZENIA W DECYZJI
W załączeniu wyrok NSA z 7 listopada 2019 r. nr I OSK 1006/18 oraz decyzja dyrektora IAS wydana na podstawie tego wyroku.
Jest to - moim zdaniem - przełomowa interpretacja, bowiem dyrektor IAS w Białymstoku stwierdza wygaśnięcie stosunku służbowego z dniem 13 stycznia 2020 r. na skutek odmowy przyjęcia złożonej mu w grudniu 2019 r. propozycji pracy a nie z dniem 31 sierpnia 2017 r.

Osoby, przed którymi wydanie decyzji, powinny powołać się na ten wyrok oraz decyzję DIAS.

Pozostaje pytanie, co mają zrobić te osoby, które już otrzymały decyzje wygaszające z dniem 31 sierpnia 2017 r. i złożyły lub składają odwołania do Szefa KAS i następnie do WSA Warszawa?

http://orzeczenia.nsa.gov.pl/doc/EEEEE102BF

Załączone pliki
.docx   Wyrok_NSA_IOSK_1006_18.docx (Rozmiar: 23.16 KB / Pobrań: 27)
.pdf   Decyzja_bialystok.pdf (Rozmiar: 2.97 MB / Pobrań: 54)
Odpowiedz
A co może zrobić DIAS w sytuacji gdy Szef KAS uchylił decyzję zwalniającą w całości i przekazał do ponownego rozpatrzenia?
Odpowiedz
Może wydać nową decyzję wygaszającą ale może też złożyć propozycję pracy lub służby. Po ponownym rozpoznaniu sprawy.
Odpowiedz
(06-07-2020, 16:38 )mariola napisał(a): Może wydać nową decyzję wygaszającą ale może też złożyć propozycję pracy lub służby. Po ponownym rozpoznaniu sprawy.

ja uważam, ze o ile propozycja służby jest decyzją a wyroki sądu mówią o bezczynności przy wydaniu decyzji (pozytywnej lub negatywnej) to propozycja pracy zgodnie z uchwała 7-u sędziów NSA z 10.07 nie jest decyzja, wiec w tym przypadku termin był do 31.05 2017 r.
Odpowiedz
Też tak uważam.
Odpowiedz
A co w przypadku gdy NSA do dziś nie rozpatrzył skargi na bezczynność?
Odpowiedz
trzeba cierpliwie czekać, koronawirus trochę terminy poprzesuwał, jednak kiedyś wyrok nadejdzie , koła sprawiedliwości może i  powoli , ale mielą Smile
Odpowiedz
Pytalam swojego adwokata, czy w sytuacji, kiedy moja sprawa oczekuje na rozpoznanie w WSA Warszawa (skarga na decyję), to w świetle wyroku NSA można coś zrobić. Uważa, że nie. Trzeba czekać na rozpatrzenie tej konkretnej skargi.
Zobaczymy, w jakim kierunku pójdą pozostali DIAS, bo przecież wkrótce tych decyzji będzie znacznie więcej.
Odpowiedz
(10-07-2020, 10:41 )mariola napisał(a): Pytalam swojego adwokata, czy w sytuacji, kiedy moja sprawa oczekuje na rozpoznanie w WSA Warszawa (skarga na decyję), to w świetle wyroku NSA można coś zrobić. Uważa, że nie. Trzeba czekać na rozpatrzenie tej konkretnej skargi.
Zobaczymy, w jakim kierunku pójdą pozostali DIAS, bo przecież wkrótce tych decyzji będzie znacznie więcej.

przepraszam , może głupie pytanie, ale co zamierzałaś zrobić, zakładając, ze nie masz sprawy na tym etapie co masz, tylko np. czekasz na wydanie decyzji?
Odpowiedz
Zrobiłabym teraz znacznie więcej na etapie postępowania administracyjnego dotyczącego wydania decyzji. Skladalabym wnioski dowodowe o wszystko, o uzupełnienie akt osobowych, o wszystko co potwierdzałoby mój wzorowy przebieg służby itd. 
Po otrzymaniu decyzji stwierdzającej wygaśnięcie z dniem 31 sierpnia 2017 w odwołaniu powołałbym się na ten wyrok NSA i decyzję Dias Białystok. A w skardze do WSA zaskarżyłabym właśnie ten termin. Tego wyroku nie było jak składałam skargę. A moim zdaniem jest kluczowy. Jest to zwrot o 180 stopni.

Już na etapie odwołania do szefa kas włączyć zz do postępowania, bo WSA odrzucił skargę zz na moją decyzję właśnie z tego powodu. Tzn że na etapie sądowym a nie odwoławczym do szefa kas.
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości