Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
PILNE - Poprawka do ustawy o KAS
#1
Witam wszystkich!

Wyślijcie proszę mailem niżej zacytowaną propozycję poprawki do tzw. TARCZY ANTYKRYZYSOWEJ do Senatorów ze swojego regionu. Dzisiaj lub w poniedziałek do południa.

Dopisanie art.153a do ustawy o KAS.:
W art.48 zmienianej ustawy dodać Art.153a w brzmieniu:
Ust.1 Byli funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej, których stosunek służbowy uległ rozwiązaniu na podstawie art.170 ust.1 pkt. 1 i 2 ustawy przepisy wprowadzające ustawę o KAS w terminie do 02 kwietnia 2020r. otrzymują propozycję służby.
Ust.2. Osoba, która otrzymała propozycję, o której mowa w ust.1 składa oświadczenie o jej przyjęciu w terminie 7 dni. Niezłożenie oświadczenia oznacza, że propozycja wygasa i nie ma skutków prawnych. Przyjęcie propozycji powoduje obowiązek stawiennictwa do służby w terminie 10 kwietnia 2020r.
Ust.3. Propozycja, o której mowa w ust.1 uwzględnia dotychczas zajmowane stanowisko i stopień służbowy oraz miejsce zamieszkania
Ust.4 Czas pozostawania poza służbą od dnia 1 września 2017r. do dnia przyjęcia do służby w trybie art.153a ust.1-3 zalicza się do ciągłości służby

Uzasadnienie

Sejm RP zaproponował zmiany do art.153 ust.1 pkt.8 ustawy o KAS uzasadniając to potrzebą przyspieszenia naborów zewnętrznych.
Sejm RP(na wniosek Ministerstwa Finansów) nie przewidział, że nawet po wykreśleniu pkt.8 nabory zakończą się już po ustąpieniu pandemii koronawirusa COVIT-19, a nowoprzyjęci i tak nie będą mogli wykonywać samodzielnie obowiązków służbowych, gdyż będą dopiero kandydatami do służby.
Nasza propozycja, tj. dopisanie art.153a umożliwi stawiennictwo do służby setek merytorycznych, wyszkolonych i doświadczonych funkcjonariuszy, zwolnionych arbitralnie na podstawie ustawy przepisy wprowadzające ustawę o KAS na podstawie intryg.
Funkcjonariusze ci w kilka dni uzupełnią niedobory kadrowe na granicach w związku z epidemią. Jest to bardzo ważne, aby zachować ciągłość obrotu towarowego w okresie pandemii.
Na każdym przejściu granicznym są olbrzymie niedobory kadrowe, które po pierwsze spowalniają obrót towarowy, a po drugie „ułatwiają przemyt”.
Ponadto funkcjonariusze ci mogą wzmocnić obsadę na wewnętrznych granicach RP, gdzie na każdym przejściu także są funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej. Ta obecność powoduje braki kadrowe, a co za tym idzie osłabienie działań w terenie, co skutkuje rozwojem przestępczości gospodarczej i uszczupleniami wpływających do budżetu podatków.
A zatem w tym nadzwyczajnym okresie walki z koronawirusem przyjęcie do służby tych funkcjonariuszy powinno być priorytetem w interesie publicznym, co umożliwi przyjęcie naszej propozycji poprawki.

Proszę o wsparcie.

Pozdrawiam
Sławomir Siwy
Przewodniczący
ZZ Celnicy PL
Odpowiedz
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości